W poniedziałek obchodziliśmy Światowy Dzień Kartofla, z tej okazji wszystkie trójeczkowe przedszkolaki spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie odbył się quiz wiedzy o kartoflach. Dzieci poznały krótką historię o ziemniaku oraz najbardziej znane potrawy przyrządzane z tego warzywa.

Dodatkowo odbył się konkurs na największego kartofla – zwyciężył okaz przyniesiony przez Tomka z grupy Pszczółek, który ważył ponad 1 kg. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz dziękujemy pozostałym przedszkolakom i ich rodzicom za zaangażowanie. Dzięki Wam zobaczyliśmy niesamowite sztuki, a ich rozmiar przerósł jakiekolwiek oczekiwania. Poza tym wśród zgromadzonych kartofli znalazł się jeden batat i kilka czerwone kartofli, a także dwa kartoflane serca.

Dzieci w swoich grupach samodzielnie przygotowały kluski oraz zajadały się kopytkami. Palce lizać!

Dziękujemy za wyjątkową wspólną zabawę!

Kategorie: 2023/2024