„Pszczółki” przez cały miesiąc poznawały przeróżne dary Pani Jesieni. Jesienny kącik utworzony w sali systematycznie zmieniał się. Dzieci pamiętały, by wzbogacać go o coraz to nowe skarby. Znalazły się w nim owoce i warzywa, orzechy, kasztany, żołędzie, jarzębina, kolorowe liście i pomarańczowa irga, a na koniec nawet słój z kiszona kapustą.

Dary Pani Jesieni wykorzystane zostały do zajęć dydaktycznych. Podczas zajęć matematycznych dzieci przeliczały, segregowały, tworzyły zbiory z owoców i warzyw. Liście pomocne były podczas zabaw muzycznych i plastycznych. Powstały z nich piękne jesienne drzewa, a z kasztanów i orzechów kolorowe ślimaczki.

Pszczółki mogą pochwalić się bardzo nietypową pomocą sensoryczną, którą stworzyły
z kasztanów. Powstała poduszka – masażer, którą chętnie wykorzystują do zrelaksowania się.

Na koniec dzieci postanowiły zrobić zapasy na zimę, a mianowicie zabrały się za kiszenie kapusty, która aktualnie czeka na w kąciku przyrody, a dzieci pilnie obserwuję proces jej fermentacji.

Zapraszamy do galerii.

Kategorie: 2023/2024