14.06.2016 r. w grupie III odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty oraz uroczyste pożegnanie dzieci odchodzących do szkoły. Spotkanie dzieci z rodzicami miało charakter pikniku i odbyło się na placu przedszkolnym. Pierwsza część uroczystości poświęcona była rodzicom. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, odśpiewały „Sto lat” , a następnie rozdały rodzicom upominki.

W drugiej części spotkania grupa pożegnała piątkę dzieci, które opuszczą nasze przedszkole, gdyż we wrześniu pójdą do szkoły. Dzieci zostające w przedszkolu poprzez wierszyki życzyły im w szkole powodzenia oraz jak najlepszych ocen. Wychowawczyni wraz z panią dyrektor pożegnały dzieci pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Po części artystycznej wszyscy zaproszeni zostali do wspólnej zabawy przy muzyce oraz poczęstunku. Goście wraz z dziećmi chętnie skosztowali upieczonych przez rodziców ciast oraz kiełbaski z grilla. Letni piknik w grupie III można uznać za bardzo udany!