Tradycją naszego przedszkola stało się uroczyste przygotowywanie „Dnia Motyla – Dnia Wrażliwości”, który jest projektem realizowanym przez „Mały Wolontariat” oraz „Motyli Wolontariat”, skupiony wokół Hospicjum Palium w Poznaniu.

W tym roku przewodnim celem Dnia Motyla było rozwijanie kompetencji społecznych połączone z aktywnym słuchaniem muzykiNasze „trójeczkowe” pociechy zamienione w kolorowe motyle brały udział w zabawach muzycznych i tanecznych z wykorzystaniem aktywnego słuchania muzyki B Strauss; chętnie kolorowały i malowały barwne motylki oraz usprawniały swój aparat mowy podczas ćwiczeń oddechowych. Nie zabrakło również innych ciekawych zadań dla dzieci, było kolorowo, wesoło i „motylkowo”.

Dziękujemy Mamie Adasia z grupy „Nutek” za okazaną pomoc przy organizacji uroczystości przedszkolnej oraz wszystkim rodzicom za przebranie dzieci w „motylkowe stroje” i zapraszamy do  obejrzenia galerii zdjęć.

Kategorie: 2023/2024