Przedszkolaki z Trójeczki aktywnie angażują się w obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu jakim jest kwiecień.

W tym tygodniu przygotowaliśmy wyjątkową wystawę dziecięcych prac oraz akcję informacyjną na naszym ogrodzeniu – każda osoba, która dzięki temu zainteresuje się zjawiskiem jakim jest Autyzm i zapamięta choć jedną rzecz na jego temat to dla nas powód do ogromnej radości – ponieważ aby pomóc musimy poznać i zrozumieć 😉

Przedszkolaki uczestniczyły również w projekcji animacji Amazing things happen, która w przystępny dla dzieci sposób przedstawia trudności z jakimi zmagają się osoby znajdujące się w Spektrum. Ponadto, by okazać wsparcie, każda z grup wykonała ogromne serce pełne kolorowych dłoni.

Zależy nam by przybliżyć otoczeniu świat osób z autyzmem, bo każdy z nas, choć może o tym nie wiedzieć, spotyka je na swojej drodze, a także podkreślić, że WSZYSCY jesteśmy różni i RÓWNI.

Kategorie: 2023/2024