Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszym przedszkolu 26 czerwca 2019r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Policji z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Przedszkolaki wspólnie z zaproszonym gościem przypomniały, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu. Policjant zwrócił także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to czym nas ktoś częstuje. Przestrzegł przed zabawami z obcymi zwierzętami.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie  i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa podczas wakacji dzieci wręczyły podziękowanie oraz piękny kwiatek. Od dzisiaj każdy przedszkolak wie, jak bezpiecznie bawić się podczas wakacji oraz to, że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.