W poniedziałek wszystkie przedszkolaki, po aktywnym tygodniu hiszpańskim i rejsie na Hawaje,  wróciły do Trójeczki pełne zapału i ciekawości, dokąd tym razem wybiorą się w podróż. Nikt nie musiał długo czekać na odpowiedź, otóż poranna zabawa w podchody dała każdemu rozwiązanie tej zagadki.

Poszczególne zadania, które dzieci odnajdywały w przedszkolnym ogrodzie stanowiły wskazówki, aż w końcu wszystko stało się jasne – ten tydzień nasi najmłodsi mają okazję spędzić we Francji! Pierwsze chwile w nowym państwie wiązały się nie tylko poznawaniem informacji i ciekawostek na jego temat, ale także okazją do samodzielnego wykonania i posmakowania francuskich croissantów. Dodatkowo wakacyjny czas umilaliśmy sobie podwórkowymi grami z wykorzystaniem kapsli, czy też tworzeniem magicznych piaskowych pejzaży. Ciekawe, co przyniosą kolejne dni naszej sierpniowej podróży, już nie umiemy się doczekać kolejnych niespodzianek!