04.11.2015 r.. grupa III spotkała się z fotografem. Przemiła pani przybliżyła dzieciom tajniki swojej pracy. Opowiedziała jak wygląda jej dzień pracy, po co robi się zdjęcia, gdzie i po co się je przechowuje oraz zapoznała dzieci z działaniem aparatu fotograficznego.

Dzieciaki poznały takie pojęcia jak: obiektyw, karta pamięci, lampa błyskowa. Każde dziecko pozowało do zdjęcia, starając się przybrać jak najpiękniejszy uśmiech na twarzy. Dzieci bardzo zainteresowały się tym zawodem, zadawały dużo pytań, a na koniec pochwaliły się swoją pracą. Dzień wcześniej wykonywały piękne ramki na zdjęcia, które podziwiać można w szatni przedszkolnej.