Grupa IV, w odpowiedzi na zaproszenie, udała się 11. maja do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu, gdzie na przedszkolaków z Trójeczki czekała pula niespodzianek i atrakcji.

Dzieci zostały przywitane przez Wróżkę mieszkającą w naszej bibliotece, a ta zaprosiła ich na specjalnie przygotowany teatrzyk kukiełkowy. Najmłodsi widzowie z zainteresowaniem wpatrywali i wsłuchiwali się w dzieje Królowej wróżek, Wróżek Briony i Lei, a także Buczka. Przedstawienie wzbudziło
w przedszkolakach niemałe emocje, a to był dopiero początek.

Kolejnym punktem wizyty w bibliotece było oglądanie dostępnych dla dzieci książek, których oczy wielu z nich jeszcze nigdy nie widziały: trójwymiarowe postacie, czy zmieniające się ilustracje przykuwały uwagę małych gości. W tej części dzieci przypomniały sobie również, czym rożni się biblioteka od księgarni oraz jak powinno obchodzić się z książką.

Następnie Panie z biblioteki zorganizowały dla przedszkolaków zabawy ruchowe, między innymi  z wykorzystaniem chusty Klanzy oraz dużą kolorowankę, którą starszaki musiały pokolorować współpracując ze sobą. Na koniec wszyscy udali się do wypożyczani, gdzie chodząc labiryntem  z regałów pełnych książek poszukiwali magicznej skrzyni ze skarbem – wszystko zakończyło się powodzeniem, a dzieci z Trójeczki wróciły do przedszkola szczęśliwe, że tak wspaniale mogły spędzić czas.

Raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie i gościnę, mamy nadzieję, że niedługo znów się spotkamy!