Kontakt

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 3, ul. Wojska Polskiego 6, 42-700 Lubliniec, sekretariat@pm3.lubliniec.pl, tel. 34 351 14 03

„Czerwony, Czerwony Kapturek,
Przez lasy, łąki gna.
Podnieśmy ręce w górę,
Zaklaszczmy raz i dwa.

Czerwony, Czerwony Kapturek,
Przed wilkiem groźnym drży.
Podnieśmy ręce w górę,
Zaklaszczmy raz, dwa, trzy.”

czytaj dalej

     Takimi słowami piosenki dzieci z gr. III powitały swoich gości, gdyż pierwszą częścią uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka było przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Dzieci wcieliły się w różne postaci z bajki. Oprócz wilka i Czerwonego Kapturka była oczywiście babcia i mama, której dzielnie towarzyszył tata. Tym razem nie było znanego wszystkim z bajki pana leśniczego. W naszym przedstawieniu zastąpił go pan doktor. Nie zabrakło również narratorów, którzy dzielnie opowiedzieli gościom całą historię dziewczynki, babci i złego wilka.
W drugiej części uroczystości dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki wychwalające przybyłych do przedszkola gości. Ci zaś, wzruszeni i z łezką w oku obserwowali występy swoich ukochanych wnuków. Na koniec dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty – świeczniki z kolorowej masy solnej, po czym wszyscy zasiedli do wspólnego, słodkiego poczęstunku. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Z radością gościlibyśmy u nas częściej takich miłych gości.

Przejdź do treści Przejdź do menu