„Czerwony, Czerwony Kapturek,
Podnieśmy ręce w górę,
Zaklaszczmy raz i dwa.

Czerwony, Czerwony Kapturek,
Przed wilkiem groźnym drży.
Podnieśmy ręce w górę,
Zaklaszczmy raz, dwa, trzy.”

Takimi słowami piosenki dzieci z gr. III powitały swoich gości, gdyż pierwszą częścią uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka było przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Dzieci wcieliły się w różne postaci z bajki. Oprócz wilka i Czerwonego Kapturka była oczywiście babcia i mama, której dzielnie towarzyszył tata. Tym razem nie było znanego wszystkim z bajki pana leśniczego. W naszym przedstawieniu zastąpił go pan doktor. Nie zabrakło również narratorów, którzy dzielnie opowiedzieli gościom całą historię dziewczynki, babci i złego wilka.
W drugiej części uroczystości dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki wychwalające przybyłych do przedszkola gości. Ci zaś, wzruszeni i z łezką w oku obserwowali występy swoich ukochanych wnuków. Na koniec dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty – świeczniki z kolorowej masy solnej, po czym wszyscy zasiedli do wspólnego, słodkiego poczęstunku. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Z radością gościlibyśmy u nas częściej takich miłych gości.