Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy jednakże jest taki dzień w roku – kiedy dzieci czują się szczególnie ważne, a wszyscy dorośli chcą im sprawić radość. I tak właśnie początek tygodnia w naszym przedszkolu rozpoczął się bardzo wesoło, ponieważ wszyscy wspólnie świętowaliśmy Dzień Dziecka. Już od wejścia witały dzieci kolorowe balony, które wywołały na ich twarzach niemały uśmiech. Każdy maluch doskonale wiedział, że były one zapowiedzią czegoś niezwykłego…W tym roku uroczystość z okazji Dnia Dziecka miała nieco inny charakter, bowiem nawiązywała do śląskiej tradycji. Każdy przedszkolak z Trójeczki dzisiaj „godoł”, „śpiewoł”, „tańcowoł” i „bardzo piknie się bawił”. Na początku starszaki przygotowały dla pozostałych przedszkolaków krótki, nieco żartobliwy występ po śląsku, który rozbawił chyba każdego. Oprócz tego zostali też zaproszeni specjalni goście, którzy mieli zaprezentować prawdziwe śląskie stroje. Stroje były przepiękne. Ogromną niespodzianką dla dzieci były przygotowane przez Panią Dyrektor prezenty. Później nastał czas na chwilę słodkości…. Następnie, pod okiem naszych gości dziewczynki wykonywały dla siebie śląskie fartuszki, a chłopcy krawaty, ozdabiając je farbami do tkanin. Każda praca wyszły przepięknie. Potem wszystkie grupy udały się na plac przedszkolny, gdzie wraz z paniami bawiły się i tańczyły. Dzień upłynął wszystkim bardzo miło i radośnie.

Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym dzieciom dużo radości i uśmiechu każdego dnia!