„Dzień był dzisiaj wyjątkowy, bo zupełnie marchewkowy. Pomarańczowe stroje mamy i do zabawy ruszamy”. Tymi słowami zostały powitane przedszkolaki na uroczystości z okazji Dnia Marchewki, który odbył się w naszym przedszkolu 27.10.2017r. Dzieci odwiedził króliczek Szaruś, który zostawił dla dzieci list z zadaniami do wykonania. Niektóre konkurencje okazały się bardzo skomplikowane, jednak wiedza i sprawność fizyczna przedszkolaków okazała się na tyle obszerna, że z wykonaniem ich poradziły sobie bez problemów.  Po wykonaniu wszystkich zadań króliczek Szaruś złożył dzieciom gratulacje doceniając ich starania. Dla każdego przedszkolaka przygotował medal „Marchewkowego detektywa”, które dzieci będą nosiły z dumą i satysfakcją z dobrze wykonananych zadań. Oprócz tego każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom. Na koniec króliczek życzył wszystkim wielu niezapomnianych przygód.