„Trójeczka” gościła Panią Asię bibliotekarkę, której wizyta miała związek z obchodami Światowego Dnia Zwierząt.  Święto to ustanowiono, aby zmienić zachowanie i stosunek ludzi do zwierząt; uświadomić, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa. Pani Asia zapoznała przedszkolaków z bohaterem cyklu opowiadań  „Elmer- słoń w kratkę”, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy.  Podczas czytania opowiadań o kolorowym słoniątku panował w grupie wyjątkowy nastrój, wszyscy byli skupieni i zaciekawieni przygodami  Elmera.  Jeszcze więcej zachwytu sprawiła Pani bibliotekarka, kiedy dzieci założyły okulary 3D, które przeniosły naszych przedszkolaków w fascynujący świat trójwymiarowych ilustracji.

Pani Asiu zapraszamy ponownie do naszego przedszkola na urodzinki Kubusia Puchatka!