Jeżyki wzięły udział w wyjątkowej wycieczce – w miniony wtorek odwiedziliśmy Gospodarstwo Innego Wymiaru, gdzie czekało na nas mnóstwo niespodzianek. Dzieci mogły poznać tajemnice pracy na roli, nie tylko dziś, ale również w czasach babć i dziadków, a także zakosztować troszeczkę życia na wsi.

Wszystko rozpoczęło się od historii powstawania mąki i samodzielnego pieczenia przepysznych ciasteczek. Kolejno przedszkolaki poznały sposób robienia ekologicznych farb z wykorzystaniem suszonych warzyw podczas warsztatów, z których każdy przywiózł sobie samodzielnie wykonaną pamiątkę. Po krótkiej przerwie spędzonej na placu zabaw zaproszono nas do świata pszczół i miodu – gdzie pani prowadząca sprawdziła wiedzę Jeżyków na ten temat, zaprezentowała strój pszczelarza oraz zdradziła sekrety życia pszczół, a na dokładkę dzieci mogły skosztować najprawdziwszego miodku.

Na koniec została największa atrakcja – dojenie krowy – każdy Jeżyk czekał na to by tego spróbować, przedszkolaki z zapałem zabrały się do pracy, mając sporo sił i zapału. Energii starczyło jeszcze na swobodne zabawy przed powrotem do przedszkola. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń i dobrego humoru, który z pewnością na długo pozostanie we wspomnieniach.

Kategorie: 2023/2024