W czwartek grupa III wyruszyła na wycieczkę do Radzionkowa, naszym celem było Muzeum Chleba, kiedy już zasiedliśmy w autobusie, nie potrafiliśmy doczekać się dotarcia na miejsce.  A tam czkała na przedszkolaków niespodzianka za niespodzianką. Wszystko rozpoczęło się od lekcji  dawnych lat, dzieci zasiadły do ławek, a pan poprowadził dla nich lekcje, podczas której poznali najważniejsze elementy dawnej szkoły i klasy, później każdy miał czas, na to  by stworzyć swój rysunek a pomocą rysika. Po nauce przyszła pora na zwiedzanie – przedszkolaki nie umiały wyjść z podziwu podczas oglądania dawnych urządzeń i różnych domowych przedmiotów, teraz suszarki, pralki, czy odkurzacze z dawnych lat nie są żadną tajemnicą. Zwieńczeniem naszej wycieczki było samodzielne przygotowanie drożdżowych warkoczy, które później każdy zabrał ze sobą do domu.