W miniony piątek nasze przedszkole odwiedzili Harcerze, specjalnie dla najstarszych grup przygotowali i wyświetlili film, a później przeprowadzili zajęcia dla przedszkolaków, tak by mogli choć troszkę poczuć, jak to jest być harcerzem.

Dzięki filmowi dzieci poznały różnorodne zajęcia, jakimi zajmują się małe zuchy i starsze od nich druhy. W grupach zaś nasi goście szczegółowo opowiedzieli, o tym jaką misją jest przynależenie do Harcerstwa, jakie ma to znaczenie także dla naszej Ojczyzny, na której tak bardzo koncentrujemy się w tym roku z uwagi na 100lecie odzyskania niepodległości. Przedszkolaki dowiedziały się, jaką rolę pełni harcerstwo, z jakimi wiąże się zadaniami i wyzwaniami, dokładnie poznały też strój, w jaki ubrani byli nasi goście oraz znaczenie symboliki odznaczeń, które na mundurach można było zauważyć.

Zwieńczeniem tej ważnej dla nas wizyty były wspólne zabawy, tak by starszaki mogły poczuć się, jak na prawdziwej harcerskiej zbiórce, nikt z uczestniczących nie mógł się oderwać, a ogrom nowych informacji spowodował lawinę pytań skierowanych do Harcerzy. Bardzo dziękujemy za tak pięknie przygotowane spotkanie oraz liczymy na to, że będziemy mogli znów gościć Was w naszych progach!