Kontakt

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 3, ul. Wojska Polskiego 6, 42-700 Lubliniec, sekretariat@pm3.lubliniec.pl, tel. 34 351 14 03

20.05.2016r. wyjechaliśmy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Pod skałką” w Przybynowie. Po przyjeździe na miejsce przywitano nas poczęstunkiem – pysznym chlebem ze swojskim smalcem, ogóreczkami kiszonymi i na deser kruchymi ciasteczkami. Po posiłku przyszedł czas na zwiedzanie. Najpierw zwiedziliśmy ponad 120-letnią chatę.

Czytaj dalej
Pan przewodnik oprowadził nas po niej i pokazał przeróżne przedmioty codziennego użytku, którymi posługiwano się dawno temu. Następnie przywitaliśmy się z różnymi zwierzątkami w mini zoo. Były tam kurki ozdobne, gęsi, lamy, kozy, owce, kucyki, daniele a nawet wielbłąd. Mogliśmy je karmić suchym chlebem. Naprawdę sprawiło nam to dużą frajdę.  Następnie przyszedł czas na zaplanowany warsztat edukacyjny pt. „Skąd się bierze mleko”. Przemiła pani zaprowadziła nas do dużego pomieszczenia, gdzie czekała na nas… krowa Gabrysia! Oczywiście nie była prawdziwa, ale wszystkim bardzo nam się spodobała. Dowiedzieliśmy się co to jest mleko, jakie zawiera witaminy, co można z niego zrobić i dlaczego należy je pić. Już wcześniej wiedzieliśmy jaka atrakcja nas tu czeka – oczywiście dojenie Gabrysi! Każdy z nas mógł to zrobić.  Wszystkim się udało. Było to bardzo interesujące doświadczenie! Po tym zadaniu każdy z nas spróbował prawdziwego mleka prosto od krowy (nie takiego z BiedronkiJ). Było pyszne. No i wreszcie przyszedł czas na kolejne zadanie. Robiliśmy masło. Pani zademonstrowała nam jak się to robi. Każdy z nas przystąpił do pracy. Ubijaliśmy śmietanę w maselnicach tak długo, póki nie zamieniała się w pyszne masełko, którego każdy z nas spróbował z kawałkiem chleba i serkiem lub marmoladą do wyboru. Bardzo nam się te zajęcia podobały. Po ciężkiej pracy zaproszeni zostaliśmy na kolejny poczęstunek – pyszną kiełbaskę z grilla. Korzystając z pięknej pogody i pięknych widoków dookoła gospodarstwa postanowiliśmy udać się jeszcze na krótki spacer przez pobliskie pole. Pooddychaliśmy czystym powietrzem i zrelaksowaliśmy się przed drogą powrotną. Wróciliśmy do przedszkola zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z udanej wycieczki.

Galeria

 

 

Przejdź do treści Przejdź do menu