Dnia 09.05.2017 roku zaprosiliśmy do naszego przedszkola uczniów z Gimnazjum nr 1 w Lublińcu. Głównym celem spotkania była tematyka tygodniowa grupy II oraz udział gimnazjalistów w projekcie edukacyjnym pt. „Nasi czworonożni przyjaciele”. Starsze koleżanki pogłębiły wiedzę przedszkolaków poprzez przeprowadzenie krótkiej prelekcji na temat czworonożnych przyjaciół. Uświadomiły dzieciom, że zwierzątko może dostarczyć mnóstwo radości i pozytywnej energii, ale też wymaga odpowiedzialności i poczucia obowiązku. Uczniowie prezentowali swoich ulubieńców stosując różne formy: zdjęcia, opisy i prezentacje. Największą atrakcją spotkania był żółw o imieniu Franklin, przyniesiony przez jedną z uczennic. Ponadto dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące zwierząt domowych i śpiewały wspólnie piosenki. Spotkanie bardzo podobało się przedszkolakom za co goście zostali nagrodzeni gromkimi brawami i zaprosiły na następne spotkanie.