Grupa III postanowiła bliżej przyjrzeć się naszemu miastu. W piękny, słoneczny, kwietniowy poranek wybraliśmy się na wycieczkę po Lublińcu, chcieliśmy poznać starą część naszego miasta, zapoznać się z jego historią. Naszym celem był Rynek – pomnik św. Nepomucena, podziwialiśmy odrestaurowane kamienice na Placu Konrada Mańki.

Kolejnym krokiem był Plac Kopernika – „Mały Rynek” – a tam pomnik Św. Edyty Stein (byliśmy również przy Muzeum Edyty Stein – w późniejszych planach chcemy je zwiedzić). Stamtąd udaliśmy się pod Kościół Świętego Mikołaja i Kościółek Świętej Anny. Do przedszkola wracaliśmy ulicą Paderewskiego, by móc podziwiać „stare” budynki Urzędu Miasta i Starostwa. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Znamy historię naszego miasta i jego zabytki. „Lubliniec jest piękny” – to słowa naszych dzieciaków. „Lubi mi się tu żyć” … te historyczne słowa odnalazły swoje miejsce w naszych sercach!