Małe dziecko aktywnie i spontanicznie wchodzi w relacje ze środowiskiem społeczno – przyrodniczym oraz nawiązuje żywy i silny kontakt z przyrodą. Jest gotowe do poznawania przyrody i jej ochrony, dlatego w naszej grupie staramy się głównie o to, aby nasze przedszkolaki poznawały piękno otaczającego nas świata i potęgę przyrody poprzez bezpośredni kontakt ze środowiskiem przyrodniczym. W ramach tygodniowej tematyki „Na łące” do naszej grupy zawitali prawdziwi mieszkańcy łąki, a w roli głównej królowały ślimaczki :), dzieci poznały również inne owady owady żyjące w naturalnym środowisku i uważnie słuchały wszelkich poleceń nauczyciela oraz niezwykle aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zorganizowanych zadaniach. Głównym założeniem było zapoznanie dzieci ze środowiskiem przyrodniczym, jakim jest łąka, jej mieszkańcami oraz roślinnością, uświadamiając im jednocześnie fakt, że człowiek, zwierzęta, rośliny i przyroda stanowią część tego samego środowiska i mają w równym stopniu prawo do istnienia. Poprzez szereg działań edukacyjnych kształtujemy, zatem właściwą postawę małego dziecka wobec środowiska.

Kategorie: 2022/2023