Drugi tydzień sierpnia przemija z zawrotną prędkością, a to wszystko za sprawą francuskiej przygody, podczas której każdy przedszkolak, obecny w Trójeczce, mógł doświadczyć odwiedzanego kraju i wcielić się w role, które mogą się z nim kojarzyć.

Tak oto spędzaliśmy ostatnie dni bardzo twórczo – podjęliśmy wyzwanie zbudowania własnej Wieży Eiffla z różnych materiałów. Puzzle w dużych rozmiarach oraz słomki zdały egzamin, jednak okazało się, że chrupki kukurydziane są zdecydowanie lepszym smakołykiem niż materiałem konstrukcyjnym – co najważniejsze nasi najmłodsi podróżnicy byli z tego bardzo zadowoleni.  Z wytrwałych budowniczych dzieci miały okazję zamienić się w prawdziwych artystów. Kolejnym zaskoczeniem dla każdego okazał się plener malarski w przedszkolnym ogrodzie, wszyscy chętni mogli oddać się tworzeniu wspólnych dzieł, a całemu wydarzeniu nadawały charakteru sztalugi, palety pełne farb oraz tradycyjne berety. Ponadto nasi wspaniali artyści stworzyli swoje własne pamiątkowe rysunki z podróży po Francji.

Poza tymi przygodami dzieci oddawały się pełnym humoru rozrywkom na placu zabaw – ogromne emocje towarzyszyły grze w twistera na piasku, co niejednemu przyniosło dużo śmiechu, mimo zadań wymagających mnóstwa zwinności.  Teraz czekamy już tylko na to, co przyniesie nam zakończenie tygodnia…