to historyczne słowa, które powinien znać każdy mieszkaniec naszego MIASTA.

Do grupy III i IV zawitał niecodzienny gość…sam Książę Władysław Opolczyk. W tę postać wcielił się pan Artur – pracownik Muzeum Pro Memoria Edyty Stein w Lublińcu. Dzieci zaniemówiły na widok naszego gościa przebranego w książęcy strój. Pan Artur przybliżył dzieciom legendę powstania naszego miasta. Starszaki, jak prawdziwi aktorzy odegrali scenkę mówiącą o tym, skąd wzięła się nazwa LUBLINIEC. Pan Artur był pod wielkim wrażeniem znajomości zabytków naszego miasta przez dzieci,  które z łatwością odgadywały znane im miejsca demonstrowane przez niego na zdjęciach. Na nudę nie było mowy – coraz to nowe wiadomości i informacje związane z Lublińcem i jego patronką św. Edytą Stein poznawali nasi podopieczni. Na zakończenie wszyscy aktywnie włączyli się do zabawy „koło fortuny”, która była podsumowaniem spotkania z naszym gościem. Starszaki spisali się na „szóstkę” – na wszystkie pytania odpowiedzieli bezbłędnie. Pan Artur szczerze – jak sam powiedział – bił naszym dzieciakom brawa, a Panie, były ze swoich pociech bardzo dumne. Czas  szybko minął, ale myślimy, że  wiadomości, które usłyszały starszaki o naszym mieście zostaną im na zawsze w pamięci. Pan  Artur zaprosił nas do zwiedzenia lublinieckiego muzeum, a my na pamiątkę spotkania obdarowaliśmy naszego gościa upominkiem z logo „Trójeczki” i obiecaliśmy, że na pewno niedługo   zobaczymy się w Muzeum.