Po wtorkowej wizycie w piekarni wszyscy chcieliśmy spróbować swoich sił w pieczeniu. Postanowiliśmy więc, że wspólnymi siłami upieczemy słodkie ciasteczka. Już wcześniej przynieśliśmy z domów przeróżne ciekawe foremki do wycinania ciastek. W piątek rano panie kucharki przygotowały nam kruche ciasto. Zaraz po śniadaniu zabraliśmy się do pracy. Pani przygotowała wszystkie niezbędne przybory – stolnice, wałek, blaszki do pieczenia. Pokazała nam jak należy wałkować ciasto i wycinać przy pomocy foremek ciasteczka. Potem każdy z nas próbował swoich sił. Wałkowaliśmy, wycinaliśmy, układaliśmy, a na końcu przyozdabialiśmy ciastka cukrem, słonecznikiem i marmoladą – dla każdego coś dobrego. Gdy całe ciasto przemieniło się w ciasteczka ułożone na blaszkach, zanieśliśmy je do kuchni, gdzie panie kucharki zajęły się ich pieczeniem. Przyglądaliśmy się jak lądują w piekarniku i tam nabierają rumieńców. Nie mogliśmy się już doczekać, kiedy ich spróbujemy. Niestety, musieliśmy cierpliwie czekać na obiad, zjeść go i dopiero wtedy każdy z nas mógł spróbować naszego dzieła. W trakcie pieczenia ciastek po całym przedszkolu rozchodził się rozkoszny zapach. Z radością podzieliliśmy się naszymi wypiekami ze wszystkimi paniami w przedszkolu. Ciasteczka były przepyszne. Wszystkim smakowały.