To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia – w ten dzień w 1805 roku urodził się słynny baśniopisarz Hans Christian Andersen autor najpiękniejszych baśni dla dzieci. Również w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy ten dzień, ponieważ książki dla dzieci to nasi przyjaciele. Każda grupa w „Trójeczce” ma bogatą biblioteczkę książek dla dzieci a nasi milusińscy doskonale wiedzą jak należy korzystać z książek żeby na długo nam służyły.

„Książeczki bajeczki kolorowe są” – tą piosenką grupa III powitała wszystkich na spotkaniu integracyjnym poświęconym KSIĄŻCE dla dzieci.  Poprosiliśmy Panią Dyrektor naszego przedszkola o przeczytanie bajki dla wszystkich przedszkolaków. Jej tytuł był zagadką, ale dzieciaki od razu rozpoznały, że chodzi o  „Jasia i Małgosię”! Wszyscy doskonale się bawili, nie zabrakło wspólnych zabaw integracyjnych, które budują naszą więź przedszkolną.

Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Książki mają także ładunek emocjonalny zaszczepiając młodym miłość do czytania – już od przedszkolnych lat -jest nadzieja, że w przyszłości częściej siedzieć będą w książce niż w smartfonie…i tego właśnie życzymy naszym przedszkolakom.