W dniu 5. grudnia w TRÓJECZCE obchodzono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji wszyscy mali dobroczyńcy spotkali się by wspólnie świętować. Grupa III przywitała rówieśników wspaniałą piosenką o przyjaźni, po czym wszyscy przypomnieliśmy sobie, czym jest wolontariat i co on ze sobą niesie – przedszkolaki wzorowo odpowiadały na zadawane im pytania. Następnie grupa dzieci, która reprezentowała Klub Młodego Wolontariusza na piątkowej IV lublinieckiej GALI WOLONTARIATU opowiedziała innym, gdzie byli oraz podzieliła się wspaniałą wiadomością – otrzymaniem przez KLUB wyróżnienia i statuetki na wspomnianej uroczystości. To dla wszystkich zaszczyt i dodatkowa motywacja do podejmowania działań niosących pomoc innym. Kolejnym punktem przedszkolnej uroczystości były chwile wspomnień – dzieci zobaczyły prezentację przedstawiająca wszystkie aktywności jakie dotychczas podejmowały, w głowie się nie mieści ile mogą zdziałać najmłodsi z pomocą swoich rodzin i innych dorosłych! Tego dnia ważni byli także nowi Wolontariusze, którzy w tym roku dołączyli do naszego grona, każdy z nich otrzymał swoją osobistą legitymację. Ogromna siła przedszkolaków miała swój wydźwięk w wspólnym odśpiewaniu hymnu TRÓJECZKI na zakończenie uroczystości.