W maju nauczycielki naszego przedszkola – Renata Chodzyńska, Joanna Szejok oraz Agnieszka Gambuś zorganizowały międzyprzedszkolny konkurs plastyczny o tematyce wiosennej. Konkurs adresowany był do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latków oraz 5-6-latków. Bardzo się cieszymy, że do konkursu przystąpiły dzieci z wszystkich zaproszonych przedszkoli. Do oceny prac powołane zostało profesjonalne Jury w składzie: Pani Daniela Stier oraz Pani Stefania Biela, które miały bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny. Podczas oceny wyłonione zostały w każdej kategorii wiekowej miejsca główne oraz wyróżnienia:
3-4-latki:
I miejsce – Natalia Suszko z Przedszkola Miejskiego nr 7
II miejsce – Nadia Basan z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 3
III miejsce – Amelia Just z Przedszkola przy Zespole Szkół im. Edyty Stein
Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła:
Marta Tatarek z Przedszkola przy Zespole Szkół im. Edyty Stein
5-6-latki:
I miejsce –Milena Banasik z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 3
II miejsce – Julia Owczarz z Przedszkola Miejskiego nr 7
III miejsce – Zofia Kowalczyk z Przedszkola Miejskiego nr 4
Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:
Igor Opałka z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 3
Wiktoria Gutowska z Przedszkola Miejskiego nr 2
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w naszym przedszkolu 11. 06. 2015 r. o godz. 10.00.Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek, a wyróżnione osoby nagrody w postaci książek do nauki rysowania, bloków i kredek. Ogromną niespodzianką była dodatkowa nagroda ufundowana przez Panią Danielę Stier – voucher – gratisowe wejście na warsztaty plastyczne w Pracowni przy Zamku. Fundatorka nagrodę tą przeznaczyła dla dziecka, które zajęło I miejsce w starszej kategorii wiekowej.
Wszystkim małym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!
Całą uroczystość uświetniły występy naszej grupy teatralnej „Tęcza”, która wystawiła bajkę pt. „Kopciuszek” oraz przedszkolnej grupy tanecznej „Mix”.
Obie grupy w tym samym dniu, w godzinach popołudniowych wystąpiły również przed swoimi rodzicami, którzy zaproszeni zostali na uroczyste zakończenie zajęć dodatkowych. Przy słodkim poczęstunku podziwiali oni występy swych dzieci, które popisywały się swoimi umiejętnościami aktorskimi i tanecznymi, które udoskonaliły przez cały rok szkolny na dodatkowych zajęciach popołudniowych.