ogolnopolski-dzien-przedszkolaka_plakat-na-strone-2016

Dzień 20 września 2016 r. w naszym przedszkolu był okazją do dostarczenia dzieciom kolejnych okazji  do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym dniu obchodziliśmy bowiem nietypowe święto: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013. Pierwsze obchody tego święta odbyły się w  2010 roku. Staje się ono coraz bardziej popularne, więc i my w tym roku postanowiliśmy świętować ten dzień. Mieliśmy mnóstwo atrakcji. Już poprzedniego dnia nasze panie porosiły nas o przyjście do przedszkola w koszulkach, kolorystycznie dobranych do koloru naszych sal. Rano dmuchaliśmy kolorowe balony, z którymi wyszliśmy na spacer po okolicy, by wszyscy widzieli, jak bardzo cieszymy się z naszego święta. Podczas przemarszu rozdawaliśmy napotkanym przechodniom kolorowe serduszka, informujące o tym, jakie święto dziś obchodzimy. Ten marsz to nie jedyna atrakcja dzisiejszego dnia. Po powrocie do przedszkola czekały na nas torty, które sami dekorowaliśmy słodkimi ozdobami w kolorach naszych koszulek – gr. I czerwony, gr. II – zielony, gr. III – niebieski i gr. IV – żółty. To dopiero była zabawa! Wszyscy z ochotą zjedli po kawałku pysznego tortu. Każdemu smakował, o czym świadczą kolorowe od tortowego kremu buzie. Po słodkim poczęstunku wszyscy wyszliśmy na plac zabaw, gdzie czekała na nas kolejna niespodzianka – Pan Wojtek na wielkim grillu piekł dla nas kiełbaski. Czekając na pyszny posiłek wszyscy bawiliśmy się wesoło w przeróżne zabawy kołowe i podziwialiśmy ogromne bańki mydlane, które robiły nasze panie. Zabawom i śmiechom nie było końca.

FOTO GALERIA