17.11.2017 r. dzieci z gr. I wzięły udział w uroczystym „Pasowaniu na przedszkolaka”. Zarówno one, jak i zaproszeni rodzice przenieśli się do Krasnoludkowa, krainy małych skrzatów. Dzieci przebrane za krasnoludki, bardzo przejęte, złożyły uroczyste ślubowanie oraz zostały przez panią dyrektor pasowane na prawdziwych przedszkolaków naszej „Trójeczki”. Rodzice naszych małych skrzatów również przystąpili do ślubowania, podczas którego zostali pasowani na rodziców prawdziwych już przedszkolaków. Aby uprawomocnić uroczystość, dzieci „podpisały” się na karcie pasowania, odbijając na niej odcisk swojego palca. Od tego momentu zostali pełnoprawnymi przedszkolakami. Nie obyło się oczywiście bez najważniejszego – prezentów. Każdy skrzat otrzymał pamiątkowy dyplom i krasnoludkowy kubek ze swoim imieniem. Po słodkim poczęstunku wszyscy chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.