Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w grupie „Pszczółek” odbyła się 30 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości – rodziców. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną czerwoną kredką przez Panią Dyrektor. Dzieci złożyły ślubowanie, w którym obiecały być grzecznymi i dzielnymi przedszkolakami. Było to dla nich  to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Rodzice również złożyli ślubowanie obiecując dbać o wszechstronny rozwój swoich pociech. Cała uroczystość zakończyła się kilkoma niespodziankami. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz drobne upominki. Największym zakończeniem dla wszystkich był jednak „pszczółkowy” tort, przygotowany przez jedna z mam. Słodki poczęstunek zakończył tą szczególną uroczystość.

Kategorie: 2022/2023