„Pasowanie na starszaka” to uroczystość, na którą czekają z niecierpliwością nie tylko dzieci, ale także ich rodzice. W naszym przedszkolu w uroczystości tej wzięły udział dzieci 5-letnie z grupy II, III i IV. Siedemnaścioro dzieci z niecierpliwością czekało na ten dzień.

Z zaangażowaniem przygotowywały się do niego długo. 27.10.2015 r. o godzinie 16.00 nadszedł wreszcie ten moment. Zebrani rodzice wysłuchali pięknie wyrecytowanych wierszy, głośno śpiewanych piosenek oraz podziwiali wykonane do nich tańce. Po części artystycznej dzieci zdały trudny egzamin, odpowiadając na liczne pytania zadane przez panią wychowawczynię oraz złożyły uroczyste ślubowanie starszaka. Pani dyrektor wielkim, czerwonym ołówkiem pasowała na starszaka każde dziecko. Dzieciaki były bardzo przejęte tą uroczystą chwilą. Nareszcie stały się prawdziwymi starszakami! Pełnie szczęścia uzupełniły rozdane im na koniec uroczystości rożki obfitości oraz przypinki z napisem „Jestem straszakiem”.