Już po raz kolejny odbyła się w naszym przedszkolu popołudniowa terapia grupowa dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z udziałem ich rodziców oraz wszystkich specjalistów pracujących w przedszkolu jak i pani dyrektor. Oj, ale się działo  Aktywne włączenie rodziców w życie przedszkola poprzez udział w terapii grupowej ma na celu wspieranie rodziców w procesie wychowania i nauczania dziecka, dostarczenie propozycji wspólnego spędzania wolnego czasu z dzieckiem, nawiązanie kontaktu emocjonalnego z rodzicem. Zadania, które uczestnicy mieli do wykonania doskonaliły umiejętności łączenia ruchu z muzyką, kształtowały u dzieci umiejętności współdziałania w sytuacjach zabawowo-zadaniowych, stwarzały sytuacje sprzyjające aktywizowaniu myślenia i doskonaleniu sprawności umysłowych oraz rozwijały różne sposoby twórczej aktywności.

Podczas terapii przenieśliśmy się w świat Trzech małych świnek, z którymi przeżyliśmy niezapomnianą przygodę. Po wysłuchaniu bajki, szukaliśmy w rytmie muzyki domków ze słomy drewna i cegieł. Wykonywaliśmy ćwiczenia logopedyczne. Wspólnie z rodzicami malowaliśmy elementy puzzli domku, które następnie składaliśmy w całość. Nie zabrakło również wspaniałych ćwiczeń i zabaw ruchowych, podczas których wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą sprawnością. Spotkanie to sprawiło wszystkim wiele radości i pokazało jak wspaniałe są chwile spędzone na wspólnej zabawie rodziców z dziećmi.