Bajka od zawsze towarzyszy dziecku… Od samego urodzenia dziecko poznaje bajki, książeczki, uczy się z nich wielu pożytecznych rzeczy. Bajka rozwija wyobraźnię, uczy właściwego zachowania oraz postaw. I to też było powodem zorganizowania w listopadzie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Moja ulubiona bajka” przez nauczycielki Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Lublińcu.

Do udziału w konkursie swoje prace zgłosiły wszystkie Lublinieckie przedszkola oraz Przedszkole nr 16 z Bielska-Białej i Miejskie Przedszkole nr 2 z Jeleniej Góry. 18 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Prace oceniało powołane przez organizatorki Jury w składzie: Pani Daniela Stier oraz Pani Magdalena Janik. Wybór Jury nie był przypadkowy. Obie Panie pasjonują się malarstwem oraz same malują przepiękne obrazy. Dlatego też mogły profesjonalnie wybrać laureatów konkursu. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki oraz dzieci starsze 5-6-latki. Jury miało bardzo trudne zadanie ponieważ wszystkie prace były przepiękne. Pojawiały się zarówno obrazy prezentujące klasyczne baśnie i bajki jak i współczesne, które dzieci mogą oglądać w telewizji. Po długich obradach , gdzie Panie zwracały uwagę na najdrobniejsze szczegóły prac dzieci, a zwłaszcza na samodzielność wykonania pracy, zostali wyłonieni zwycięzcy. W kategorii wiekowej 3-4-latki I miejsce zdobyła Natalia Grześkowiak z Przedszkola Katolickiego im. św. E. Stein, II miejsce –Alicja Jasińska z Przedszkola Miejskiego nr 4. Wybór był tak trudny, że Jury przyznało również wyróżnienie dla Anny Mazur z Przedszkola Miejskiego nr 7. W kategorii wiekowej 5-6-latki I miejsce otrzymała praca Natalii Suszko z Przedszkola Miejskiego nr 7, II miejsce – Lena Gajda z Przedszkola Miejskiego nr 4.Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymała praca Magdaleny Witek z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 3. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy a pozostali uczestnicy – dyplomy za udział w konkursie. Organizatorki konkursu bardzo dziękują wszystkim nauczycielkom pod okiem których dzieci przygotowywały prace na konkurs, a dzieciom życzą dalszych sukcesów.

Serdecznie dziękujemy wspaniałemu Jury :  Pani Danieli Stier oraz Pani Magdalenie Janik