Deszczowy poniedziałkowy poranek nie pokrzyżował planów trójeczkowym podróżnikom,  niebawem po śniadaniu wszyscy kontynuowali naszą przygodę.

Dzięki zabawie, bardzo lubianej przez dzieci, „ciepło-zimno” rozpoczęliśmy zwiedzanie nowego kraju – przedszkolaki w tym tygodniu dotarły na Półwysep Apeniński do samych Włoch, gdzie ku ogólnemu zaskoczeniu także spotkały piątkowego bohatera – tutaj zwanego Topolino oraz wszystkim znanego Pinokia! Ten dzień rozbudził dodatkowo apetyt małych podróżników, kiedy okazało się, że Italia jest miejscem pizzy i spaghetti, czyżby była to zapowiedź zmagań kulinarnych w ciągu następnych dni? Zobaczymy! Tymczasem wykorzystaliśmy makarony nieco inaczej – każdy mógł poćwiczyć swoją wyobraźnię i stworzyć swój maleńki kawałek morza lub wybrzeża, a wspaniałych pomysłów nikomu nie brakowało.