W czwartek  17 października w grupie „Pszczółek” było bardzo smakowicie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę owocową. Przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, winogrona oraz przeróżne bakalie. Każda Pszczółka ochoczo zabrała się do pracy ubrana w profesjonalny fartuszek i czapkę kucharską. Dzieci w tych strojach  wyglądały jak prawdziwe kuchciki. Każdy dostał deskę do krojenia i nożyk. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem, z którymi radziły sobie nadzwyczaj dobrze. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

Kategorie: 2024/2025