W miesiącu wrześniu mówimy o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Zapoznajemy się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku, poznajemy wygląd i znaczenie kilku ważnych znaków drogowych oraz mówimy o bezpiecznym zachowaniu się w domu. Zgodnie z  tematami zajęć grupa III  wybrała się na spacer  na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola.  Obserwowaliśmy z wielką uwagą ruch uliczny, nazywaliśmy poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyliśmy się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. A żeby było nas bardzo dobrze widać każdy miał założoną kamizelkę, która nawet z daleka jest bardzo dobrze widoczna. Podczas naszej wycieczki mogliśmy również utrwalić zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną. Korzystając ze słonecznej pogody odwiedziliśmy także Rynek naszego miasta       z piękną fontanną. Szczęśliwi i zadowolone z siebie wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.