01.12.2016r. witaliśmy w naszym przedszkolu wspaniałego gościa – górnika. Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy oraz ich poświęcenie dla nas wszystkich. Górnik rozpoczął spotkanie od omówienia swego stroju. Uroczysty strój górniczy  jest czarny, posiada pelerynkę i aksamitne paski z guzikami po obu stronach. Dzieci dowiedziały się również, że czapka górnicza nosi nazwę czako. Następnie zaproszony gość  opowiedział dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują w kopalni. Górnik opowiedział jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Każdy kto chciał mógł przymierzyć też górniczą czapkę. Następnie przyszła pora na pytania zadawane przez dzieci, a nasz gość z ochotą na nie odpowiadał. Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy oraz poświęcenie dla nas wszystkich, kiedy zjeżdżają do kopalni. Dzieci za tak wspaniałe opowieści odwdzięczyły się wesołą piosenką oraz kolorowymi rysunkami.  Na zakończenie podziękowały za bardzo ciekawe, pełne wrażeń i wesołej zabawy spotkanie.