W czwartek 12 września grupę II odwiedziła Pani Sonia, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w Przychodni Medycznej w Lublińcu. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Pani Sonia zademonstrowała „Misiom” niektóre  zabiegi, np. mierzenie ciśnienia, badanie serduszka stetoskopem, pokazała sprzęt do pobierania krwi. Dzieci mogły również przymierzyć maseczki ochronne oraz zobaczyć z bliska kroplówkę oraz materiały opatrunkowe.

Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta, kolorowanki oraz dyplomy.  Na zakończenie przedszkolaki wręczyły Pani pielęgniarce drobny upominek oraz poprosiły o wspólne zdjęcie.

Bardzo dziękujemy Pani Soni za spotkanie i poświęcony nam czas!!!