W czwartek 22 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Zbliża się okres wakacji, dlatego też zaprosiliśmy panów policjantów, którzy przeprowadzili pogadankę na temat „Bezpieczne wakacje”. Policjanci opowiedzieli dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się podczas letniego wypoczynku. Omówili wakacyjne wyjazdy uświadamiając dzieci, jak zadbać o bezpieczeństwo nad wodą czy w górach. Policjanci wytłumaczyli przedszkolakom również, kto to jest osoba nieznajoma i jak należy się zachować podczas spotkania z taka osobą. Wizyta zaproszonych gości pomogła utrwalić nam zdobyte dotychczas wiadomości oraz wzbogacić naszą wiedzę o nowe. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania policjantów oraz utrwalały zasady bezpiecznych zachowań podczas wakacji. W podziękowaniu za wspaniale spędzony czas oraz cenne informacje i wskazówki dzieci wręczyły własnoręcznie wykonany album. Na zakończenie nasi dzielni policjanci mieli dla dzieci wspaniałą niespodziankę – wejście na policyjny motocykl. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Kategorie: 2022/2023