30 czerwca ratownik WOPR pan Adam Koczyba przeprowadził bardzo ciekawą pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Ratownik omawiał podstawowe metody udzielania oraz wzywania pomocy, zademonstrował sprzęt ratowniczy, wskazał niebezpieczeństwa czyhające na dzieci. Przypomniał numery, pod które należy dzwonić     w razie jakichkolwiek sytuacji niebezpiecznych. Ratownik pokazał również dzieciom flagę WOPR-u . Zaapelował, aby nie wchodzić do wody bezpośrednio po jedzeniu oraz po długim pobycie na słońcu, a przebywając nad zbiornikami wodnymi należy zachować szczególną ostrożność. Na zakończenie ratownik  wręczył dzieciom kolorowanki z rysunkami przedstawiającymi prawidłowe zachowanie nad wodą. Dzieci w dowód wdzięczności podarowały miłemu gościowi album z pracami przedszkolaków.