12 i 14 czerwca w przedszkolu odbyły się kolejne spotkania z naszymi starszymi kolegami. Zajęcia jak zwykle były bardzo ciekawe i ekscytujące.

Na pierwszym spotkaniu zdobyliśmy  bardzo dużo ciekawych informacji dotyczących życia pszczół. Dowiedzieliśmy się, jak pszczoła jest zbudowana i jaka jest jej funkcja w przyrodzie. Wiemy już, że wszystkie żywią się nektarem i pyłkiem kwiatowym. Pyłkiem karmią też swoje larwy. Jednocześnie zapylają, czyli przenoszą pyłek i umożliwiają  powstanie owocu. Wiemy oczywiście też, gdzie pszczoły mieszkają i jak dbają o swoje domki, czyli ule. Oglądaliśmy wiele ciekawych ilustracji, które zobrazowały nam całe pszczele środowisko. Kolorowaliśmy również obrazki przedstawiające zabawne pszczółki. Na koniec czekała nas nie lada atrakcja. Wszyscy wyszliśmy do ogrodu przedszkolnego, gdzie tworzyliśmy miejsca przyjazne pszczołom – sialiśmy nasionka pachnących kwiatów oraz zasadziliśmy sadzonki lawendy.  Tu również czekała nas niespodzianka – otrzymaliśmy w prezencie od naszych gości domek dla owadów, który również znajdzie odpowiednie miejsce w naszym ogrodzie.

Kolejne wizyta to spotkanie z ratownikami. Przypomnieliśmy sobie znane nam już numery alarmowe, na które trzeba dzwonić w razie nagłego wypadku. Nauczyliśmy się jak wezwać pomoc przez telefon oraz jak udzielić w razie potrzeby pierwszej pomocy – jak sprawdzić oddech oraz jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Zajrzeliśmy do ogromnej apteczki pierwszej pomocy – był tam stetoskop, ciśnieniomierz, koc ratunkowy, opatrunki, chusta trójkątna, rękawiczki ochronne oraz wiele innych profesjonalnych przyborów.

Wszystkie spotkania z uczniami z ZSOT zawsze przynoszą nam wiele radości i przede wszystkim dużo pożytecznych i ważnych wiadomości. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się z nimi jeszcze nie raz.