W dniu 21 września 2018 roku dzieci uczęszczające do Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Lublińcu wzięły czynny udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Temat przewodni tegorocznej akcji to „Akcja segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”, której celem było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

Każda grupa otrzymała worki na śmieci, zaś każde dziecko specjalne rękawiczki, w które zostaliśmy zaopatrzeni przez Urząd Miejski w Lublińcu. Akcja poprzedzona była pogadanką związaną z segregacją śmieci, recyklingiem, Przedszkolaki przypomniały  sobie najważniejsze informacje związane z dbaniem o środowisko, w tym również to, jak istotna jest segregacja śmieci.  Omówiono również zasady higieny i bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas sprzątania świata.

W akcji brały udział wszystkie grupy naszego przedszkola. Wszyscy uczestnicy z zapałem  sprzątali osiedle sąsiadujące z Trójeczką, a także okolice pobliskiego Orlika. Można było zauważyć ogromne zaangażowanie nawet najmłodszych uczestników tegorocznej akcji.

Po zakończonym  porządkowaniu okolicy, każda grupa przypomniała sobie tegoroczne hasło przewodnie i zdobyła dodatkowe informacje na temat recyklingu. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim przejęciem.