W minionym tygodniu grupa najstarsza zapoznawała się z zasadami bezpieczeństwa oraz regułami poruszania się w ruchu drogowym. Począwszy od przypomnienia sobie podstawowych informacji oraz znaczenia najważniejszych znaków, każdego dnia dzieci poszerzały swoją wiedzę na omawiany temat i niejednokrotnie zaskakiwały opowiadając w jakich sytuacjach należy być szczególnie ostrożnym zarówno jako kierowca, jak i jako pieszy.

Zwieńczeniem tygodnia była wycieczka na skrzyżowanie z sygnalizatorem świetlnym w piątkowy poranek – przedszkolaki bez trudu wskazały właściwe odpowiedzi na temat odpowiedniego zachowania w tym miejscu. Podczas spaceru ulicami miasta,prowadzone przez nauczycielkę, kilkukrotnie przechodziły przez przejście dla pieszych zawsze rozglądając się na obie strony i upewniając, że nic nie jedzie.