Dzień 19 maja jest Światowym Dniem Dobrych Uczynków. Wszystkim wiadomo, że dzieci w przedszkolu mają mnóstwo dobrych uczynków, czasami tylko o nich zapominają. Nasze przedszkole postanowiło tego dnia przypomnieć sobie: czym jest dobry uczynek ?, jaki uczynek to właśnie dobry uczynek ?

Wprawdzie jesteśmy mali, ale nasze serca są ogromne i mieszczą w sobie wiele dobra, którym chcemy się dzielić z innymi. W tym szczególnym dniu postanowiliśmy, że będziemy sobie mówić tylko miłe słowa, będziemy pomagać kolegom a także w domu rodzicom, będziemy dzielić się zabawkami, będziemy sprzątać po sobie i kolegach zabawki, będziemy grzeczni, będziemy robić sobie miłe niespodzianki itp.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień zachęcił przedszkolaków do czynienia dobra i sprawił im przyjemność z dawania siebie innym. Mamy również nadzieję, że Dzień Dobrych Uczynków będziemy obchodzić codziennie a stanie się tak na pewno, kiedy my dorośli będziemy dawać dzieciom dobry przykład.

Kategorie: 2022/2023