Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Dzieci na zajęciach robią już nie tylko ludziki z kasztanów i żołędzi, czy kolorowe bukiety z liści. W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA.

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki w czwartek 05 listopada , w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. W czasie obchodów Święta Dyni nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. Na stołach królowały dynie, które przedszkolaki z poszczególnych grup wykonały wraz z rodzicami. Panie kucharki przygotowały wspaniały dżem z dyni, pyszny dyniowy kompocik oraz przepiękny dyniowy tort. Dyniowe dekoracje i smakołyki pozwoliły odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim dały okazję do fantastycznej wspólnej zabawy. Nasze przedszkolaki pokazały, że Święto Dyni może być naszym wspaniałym polskim świętem.
Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, odkrywania i zabawy z rodzicami, co widać na zdjęciach poniżej.