szlachetna paczka_2015.2

Opis rodziny

Pani Magdalena (34 l.) i Pan Jan (39 l.) wychowują trójkę dzieci: Kamila (16 l.), Anię (14 l.) i najmłodszego syna Szymona (2 l.). Pani Magdalena z obecnym partnerem, Panem Janem oraz dziećmi, 5 lat temu zmienili miejsce zamieszkania w poszukiwaniu pracy dla Pana Jana, który ze względu na niedosłuch (nosi aparat słuchowy) ma trudności z zatrudnieniem na stały etat. Sytuację rodziny skomplikowała niepełnosprawność najmłodszego syna Szymonka, który urodził się z Zespołem Downa. Pomimo choroby syna rodzina nie poddała się. Pani Magdalena podjęła się opieki nad niepełnosprawnym synem, który obecnie uczy się samodzielnie chodzić. Pan Jan podejmuje prace dorywcze w branży budowlanej, by zwiększyć budżet rodzinny. Obecnie dochód na jednego domownika wynosi 307 zł na miesiąc. Dodatkowo rodzina spłaca kredyt zaciągnięty na remont mieszkania i niezbędne potrzeby (węgiel, kojec dla Szymonka). Rodzina pogodziła się z niepełnosprawnością najmłodszego dziecka i próbuje zaspokoić jego najważniejsze potrzeby. Odczuwalny jest wzajemny szacunek i wsparcie. Pani Magdalena duży nacisk kładzie na edukację dzieci, chciałaby aby lepszy start w życiu niż ona. Jedną z najważniejszych potrzeb jest obecnie węgiel, zbliża się zima i opał będzie niezbędny, szczególnie ze względu na najmłodszego syna, który wymaga odpowiedniego komfortu cieplnego. Dodatkowymi potrzebami są żywność oraz środki czystości, które szybko się zużywają, a ich zaspokojenie odciążyłoby budżet rodzinny.

Potrzeby Rodziny

Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina:
herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej,
konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach
Produkty dla niemowląt: Mleko Nan 3, kaszka manna
Środki czystości
Jakich środków czystości potrzebuje rodzina:
Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący,
pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do
zębów. artykuły dziecięce: pieluszki pampers dla Szymonka (+5, 20-27 kg)
Inne: chusteczki nawilżające.