13 czerwca dla dzieci z grupy III był wyjątkowym dniem, i to z ważnych powodów – tego popołudnia nie tylko świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty, ale również żegnaliśmy starszaków. Aby przekonać wszystkich, że 13-nasty nie musi być pechowy, przedszkolaki rozpoczęły od piosenki, w której pokazały, że to naprawdę wspaniały dzień. Nie zabrakło też chwili na dawkę humoru i skeczy – obraz zapracowanych tatusiów i mam zapatrzonych w swoje Skarby wywołał dużo śmiechu wśród publiczności. Punktem kulminacyjnym były tańce w wykonaniu samych rodziców – tych Kaczuszek i Makareny długo nikt nie zapomni! Kiedy rodzice otrzymali już upominki od swoich dzieci, na wszystkich czekała jeszcze niespodzianka – młodsi koledzy specjalnie dla starszaków zaśpiewali piosenkę o prawdziwym przyjacielu, a zaraz po niej dzieci idące do szkoły otrzymały dyplomy i prezenty od Pani Dyrektor, a każdy przedszkolak otrzymał żółciutkiego emotikona – poduszkę, oby dzięki nim, każdy miał prawdziwie kolorowe sny!