Kontakt

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 3, ul. Wojska Polskiego 6, 42-700 Lubliniec, sekretariat@pm3.lubliniec.pl, tel. 34 351 14 03

              Z utęsknieniem wypatrujemy wiosny. Kiedy tylko słonko przebiło się przez chmury, a w naszym planie zajęć zagościł temat „Oznaki wiosny” w grupie III zarządziliśmy wyprawę na poszukiwanie pierwszych wiosennych kwiatów.

czytaj dalej
09.03.2015 r., wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu ogrodniczego. Celem wycieczki było poznanie różnorodności nasion, cebulek, sadzonek. Pracownicy sklepu chętnie opowiadali dzieciom o rodzajach nasion, ich siewie, narzędziach potrzebnych do pielęgnacji roślin oraz o środkach ochrony.Wszyscy z zaciekawieniem słuchali krótkiej pogadanki na temat czynników wpływających na rozwój roślin, czyli o Ziemi, Wodzie i Słońcu. Różnorodność i bogata oferta sklepu zaciekawiła wszystkich. Dzieci podziwiały pierwsze wiosenne kwiaty: bratki, hiacynty i żonkile. Udał się również pierwszy przedszkolny zakup nasion rzeżuchy i cebulki dymki.Wycieczka była początkiem hodowli założonej w kąciku przyrody.Dzięki takim zajęciom dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat etapów rozwoju roślin oraz czynników wpływających na rozwój rośliny. A przy okazji spaceru przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Przejdź do treści Przejdź do menu