„Widzę, czuję, poznaję – czyli co o zmysłach powinien wiedzieć przedszkolak” – pod takim hasłem rozpoczęliśmy wakacje w naszej „Trójeczce”. Zgodnie z tym, co mówi nam hasło, przez cały miesiąc będziemy uczestniczyć w zabawach rozwijających nasze zmysły – słuch, węch, smak i dotyk.

Naszą wakacyjną przygodę rozpoczęliśmy od wzajemnego poznania się – przywitaliśmy dzieci z trzech przedszkoli: Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 3, Przedszkola Miejskiego nr 1 i Przedszkola Miejskiego nr 7. Po wstępnym powitaniu wszyscy wspólnie obejrzeliśmy krótki film o zmysłach pt. „Zmyślne zmysły”, który przybliżył nam podstawowe informacje o tym, co poznawać będziemy przez cały pobyt w naszym przedszkolu.

Wesoło i kreatywnie zaczęliśmy bawić się już od pierwszego dnia. Odrysowywaliśmy się wzajemnie na dużych arkuszach papieru. Ze wstępnych szkiców powstały później piękne, kolorowe prace. Niektóre z nich można podziwiać w naszej galerii. Na placu zabaw bawiliśmy się balonami wodnymi, wymyślaliśmy zabawy z chustą animacyjną, zrobiliśmy kolorowy tor przeszkód. Bawiliśmy się naprawdę wspaniale. Ciekawą pracą plastyczno – techniczną było wykonanie pinaty, którą wypełniliśmy cukierkami. Aby się do nich „dobrać” każda grupa swoją pinatę musiała rozbić. Zabawa była naprawdę imponująca. Dla ochłody zjedliśmy pyszne lody, orzeźwiająca sałatkę owocową oraz pluskaliśmy się w wodzie ze zraszacza. Ostatni dzień tego tygodnia rozpoczął się od pokazu mody letniej i plażowej. Zaprezentowaliśmy się na „wybiegu”.  Wszystkie stroje były tak piękne, kolorowe i pełne humoru, że oklaskom nie było końca. Wszyscy chętnie pozowaliśmy do zdjęć w fotobudce. Potem dyskoteka, konkurencje taneczne, a na koniec obiad na świeżym powietrzu.

Przez te pierwsze trzy dni bawiliśmy się tak doskonale, że z niecierpliwością oczekujemy na kolejne atrakcje, zabawy i niespodzianki.