Grupa III tak jak obiecała wróciła po kilku tygodniach sprawdzić, co zmieniło się od ostatniego spaceru na ogródkach działkowych. Dzieciaki wpadły w zachwyt, gdy zobaczyły przepięknie rozbite, różnokolorowe magnolie, które ostatnio było tylko pąkami. Widok po prostu imponujący! Po tak krótkim czasie, a tyle zmian na ogródkach – kwieciem obsypane wiśnie, czereśnie, brzoskwinie. Na miejscu niedawnych krokusów i przebiśniegów teraz królują na rabatkach tulipany, żonkile, narcyzy, szafirki, różne odmiany dzwonków, trawniki pokryte żółtymi mleczami i stokrotkami… Dziewczynki z małymi bukiecikami przydrożnych kwiatków wróciły do przedszkola. Wszyscy stwierdzili, że przyroda wiosną jest po prostu cudowna! Może uda nam się jeszcze tam wybrać przed wakacjami…i odkryć następne cudowne zjawiska.