Wraz z końcem listopada rozpoczęliśmy podróż po kolejnym państwie – Czechach. Poznając kolejny kraj dzieci nauczyły się wybranych słów  i zwrotów („Dobry den”, „Ahoj”) oraz próbowały przedstawić się („Jak sejmenujes?”, „Jmenuji Se Ola”). Poznały również flagę oraz wybrane elementy stroju regionalnego. Wspaniałą zabawą były zajęcia muzyczne gdzie dzieci  nauczyły się „Polki”. Po tanecznych harcach przyszedł czas na małe co nieco czyli knedliki owocowe oraz pyszne ciasteczka z jabłkami , które to dzieci wykonały samodzielnie. Nielada gradką były zabawy z bohaterami bajek takich jak: „Krecik”, „Przygody rozbójnika Rumcajsa” czy „Żwirek  i Muchomorek”. Dzieci z niecierpliwością czekają na odkrywanie kolejnych ciekawych państw.